Középiskolások ismerkedtek a BME képzéseivel a nemrég átadott Balatonfüredi Tudáscentrumban

A balatonfüredi Lóczy Lajos Gimnázium informatika tagozatos diákjai 2022. április 28-án meglátogatták a nemrég átadott BME Balatonfüredi Tudásközpontot.

Számos érdekes előadást és jövőbeli eszközt láthattak, többek között a BME kutatói által fejlesztett önvezető (AGV) targonca, valamint egy interaktív okos szélvédő (headup display) került bemutatásra. Dr. Kondorosi Károly címzetes egyetemi tanár tájékoztatást adott a BME VIK képzéseiről,  köztük a Bprof üzemmérnök-informatikus képzésről, melynek egyik helyszíne lehet a jövőben a Tudásközpont.

csoportkep crop

Köszönjük a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemnek és oktatóinak, a BME Balatonfüredi Tudásközpontnak és a RIK Zrt-nek ezt a nagyszerű lehetőséget! A jövőben is tervezünk visszatérni, illetve együttműködni a BME-vel a diákjaink egyetemi pályára való célirányos felkészítésében.

írta: Kardos Olivér, informatika tanár
Lóczy Lajos Gimnázium, Balatonfüred